Remnant (32 x 112 cm) - Michael Miller flower fabric Periwinkle Fairies blue fairy
Remnant (32 x 112 cm) - Michael Miller Fabric 'Periwinkle Fairies'
cute blue fabric with flower fairies and blue flowers
with glitter on the fairies' wings
very high quality fabric, typical great Michael Miller quality
| Material | 100% cotton |
| Fabric Type | smooth cotton fabric |
| Pattern Size | size of the fairies: ca.10cm (4") |
| Fabric Width | 112 cm (44.1") |
| Unit Length | 32 cm (0.35 yards) |
| Weight | 149g/m² |
| Feature | with glitter embellishment |
| Collection | Flower Fairies |
| Brand | Michael Miller |
Unit Length
- 1 fabric unit is 32 cm (0.35 yards).
- This is the last piece available for this fabric!
- machine wash warm (40°C), wash with like colours, no bleach
- tumble dry medium, remove promptly
- use warm iron







cute blue flower fabric with flower fairies and blue flowers from the USA
254926















